Wspólna Akcja na Rzecz Bezpieczeństwa: Symulacja Przejazdu Kolejowo-Drogowego z Naszymi Ratownikami

W dniu 14.06 nasza ekipa wzięła udział w symulacji zdarzenia na przejedzie kolejowo drogowym w ramach akcji Bezpieczny Przejazd

Była to symulacja wypadku z udziałem samochodu oraz pociągu. Akcja ta jest cykliczną akcją profilaktyczną, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa, a przede wszystkim poprawę świadomości kierowców jak się zachować w momencie problemów podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy.

Jak pokonać go bezpiecznie, co zrobić i jak reagować w sytuacji kiedy pojawią się problemy, czym jest „żółta naklejka” i w jaki sposób prawidłowo powiadomić służby ratunkowe.

My wzięliśmy udział w inscenizacji wypadku i akcji ratunkowej.

Dlaczego? Dlatego, ze bliskie naszemu sercu jest bezpieczeństwo wszystkich i wszędzie, a tym bardziej, że zbliżają się wakacje, a co za tym idzie nastąpi wzmożony ruch na drogach i temat edukacji w zakresie poprawy bezpieczeństwa i poprawnych zachowań w trakcie pokonywania przejazdów drogowo-kolejowych to bardzo ważne zagadnienie, szczególnie dla nas medyków, ponieważ to my często spotykamy skutki tych nieodpowiedzialnych zachowań. Często są to bardzo smutne skutki. Tak więc dołączamy kolejny raz do akcji i chętnie bierzemy udział w takich przedsięwzięciach.

Zwłaszcza, ze jest to również okazja do ćwiczenia współpracy pomiędzy służbami ratunkowymi, a takich ćwiczeń nigdy za wiele.

A te piękne zdjęcia zostały wykonane dzięki obecności na miejscu reporterów Warszawska Grupa Luka&Maro którzy są autorami fotorelacji.

Scroll to Top